Jaguar MK VII 3.5 Litre Saloon


Merk
Jaguar
Model
MK VII 3.5 Litre Saloon
1e Toelating
1951
Tellerstand
12587 mijlen
Brandstof
Benzine
Transmissie
Handgeschakeld (4 versnellingen)
Bestuurderszijde
Links
Kleur
Blauw
Kleur interieur
Grijs
Vermogen
160 pk
Motorinhoud
3442 cc
Carrosserie
Sedan
Referentieno.
0001611

Jaguar gebruikte in de vroege na-oorlogse jaren de aanduiding “Mk” (Mark) voor haar modellenlijn. Legendarisch is de Mk II (1959 – 1969) die als compactere sportieve sedan populair was bij politie en criminelen in het Verenigd Koninkrijk maar ook naam maakte in TV-series. Voor de grote luxe sedans gebruikte Jaguar in de jaren 1948 – 1961 de namen Mk V, Mk VII, Mk VIII en Mk IX. De Jaguar Mk VII kwam in 1950 op de markt en wordt beschouwd als de eerste echt moderne grote Jaguar-sedan met de XK-zescilinder motor.

De Jaguar Mk VII werd destijds in de markt gezet als de auto met “Grace, Space and Pace”. Dit verwees naar de mooiste auto van alle autoshows (Grace), met ruimte voor vijf tot zeven volwassenen en vier grote koffers (Space), en een topsnelheid van meer dan 100 mph (160 km/u) met een “fenomenale” acceleratie (Pace). Een ingelijste affiche uit 1951 met deze presentatie is bij de auto aanwezig. Tevens maakt een indrukwekkende hoeveelheid originele brochures, rij-impressies en artikelen deel uit van de zeer omvangrijke documentatie bij deze auto.

De door ons aangeboden Jaguar Mk VII is in 1951 nieuw geleverd in Louisiana, Verenigde Staten van Amerika, en staat sinds 2000 op Nederlands kenteken. Alvorens de auto op Nederlands kenteken werd gezet, is hij in de jaren 1996-1999 volledig gerestaureerd. Ook de motor is toen volledig gereviseerd. Maar liefst drie fotoboeken zijn bij de auto bewaard gebleven die deze restauratie volledig in beeld brengen. In 2010 is de Jaguar gejureerd op het prestigieuze Concours d’Élégance op Paleis het Loo en beloond met de First-in-class-prijs.

De Jaguar verkeert van binnen en buiten nog steeds in een ongekend mooie staat. De zescilinder motor heeft nog steeds dezelfde heerlijke, zachte roffel waarmee deze Jaguar 75 jaar geleden is afgeleverd. De handgeschakelde versnellingsbak laat zich licht en precies bedienen. Door de handbak is het ook een levendige en vlot te rijden auto. Het houten dashboard is de kers op de taart van de luxe van de vijftiger jaren. De kleine en grote zijramen zijn allemaal te openen en bieden samen met het metalen schuifdak een heerlijk open gevoel. Met deze auto zet je een stap terug in de historie en geniet je volop van de “grace, space and pace” van weleer.



Deel deze pagina

Deel deze pagina

Stuur deze pagina door naar een partner of vriend:
Of kopie
€ 37.900

Renald van Dijke

Uw Classic Park contactpersoon
0411 60 5000

Ervaar het zelf

Maak een afspraak en bekijk de Jaguar MK VII 3.5 Litre Saloon van dichtbij! Vul hieronder uw gegevens in en wij nemen met u contact op voor een afspraak.

Verstuur